Lélek és
lakberendezőnek hívom magam, mert az embereknek nemcsak önmagukban, hanem a
környezetükben is segítek harmóniát létrehozni.
Gyerekkorom óta foglalkoztat az emberi lélek, az ami tudat alatt irányít bennünket. Érdekelt hogyan hatnak az emberek egymásra, a környezetükre és viszont. Kíváncsivá tett a láthatatlan energia , a szeretet hatása és működése. Érdekelt a jövő és a sors ill. annak a lehetősége ahogyan ezt befolyásolhatjuk.
Ezzel egy időben az asztrológia tudományát tanultam Kalo Jenőnél 7 évig. Az asztrológia segített önmagam és a családból hozott feladataim tanulmányozásában, az analógiás világ működésének felismerésében. Megtanultam, hogy az élet önmagunk tükörképe és épp olyannyira tudjuk a körülöttünk lévő világot elfogadni, mint amennyire önmagunkat. A megváltoztatásához magunknak kell először változni.
Mese és művészetterápiával Dr. Antalfai Márta ismertetett meg, nála tapasztaltam és tanultam meg, hogy a művészet nemcsak kreativitásunkat tükrözi, hanem általa felszabadulhatnak a bennünk zajló lelki folyamatok is. Egy nagyon finom eszköz, ami a gyermektől kezdve a felnőttig játékosan és örömtelien segít minket át életünk válságain.
Antalfai Márta “A női lélek útja mondákban és mesékben” c. könyvéből: “A mesék egyik legfontosabb célja és funkciója, ahogy Marie-Louise von Franz írja (1995), hogy a “gyökerét vesztett racionális tudatot – aminek eluralkodása egyoldalúsághoz és a személyiség elsivárosodásához vezethet – visszakapcsolja gyökereihez, a kollektív tudattalanhoz”. Meglátásom szerint ezzel egyben segíti az egyént visszatérni a közösséghez, s a közösségért végzett cselekedetekhez is. A mesék üzenetében ott rejlik a krízisek, problémák megoldásának kulcsa, az út, amely kivezetheti a főhőst a válságból, s amely egyben az élet céljához és a boldogsághoz vezető út is. Ez az út belső világunk felé vezet: a főszereplők a történet végére eljutnak oda, hogy már nem a külső világ által nyújtott javak felé vágyódnak, nem a külvilág meghódítása a cél, hanem a belső értékek megismerése – a főhős önmagára találása. Elsősorban ebben rejlik a mesék egészségvédő, terápiás hatása.”
Ezek a terápiás módok segítenek, hogy a mindennapokban erősebb önértékeléssel bírjon bárki, nem titkolva el, hogy ez a belső munka néha komoly feladat, de mivel változatos eszköztárral, zárt közegben, bensőséges hangulatú az együttlétek sora, így ez a munka érdekessé, kellemessé válik a foglalkozásokon, ahol válaszokat kaphatnak a résztvevők maguktól, magukról, maguknak.